تبلیغات متنی
چاپ پرچم ، چاپ پارچه
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
متخصص زنان و زایمان در تهران
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
خرید لوازم خانگی
میز اداری مدرن
خرید جهیزیه عروس
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
برش لیزری و حکاکی لیزری چیست؟

چاپ روی پارچه سام

مرکز تخصصی چاپ پارچه در تهران

برش لیزری و حکاکی لیزری چیست؟

 

برش لیزری و حکاکی لیزری چیست؟

برش لیزری فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استعمال می گردد . برش لیزری به وسیله به کارگیری اشعه لیزر از یک خروجی کار کشته لیزر روی اجسامی که می خواهند بریده شوند انجام میشود .

 

گونه های لیزر

lazer cutting 

لیزرهای متمایز برای کاربردهای مختلف داریم از جمله لیزر گازی , لیزر شیمیایی , لیزر جامد , لیزر رادیو اکتیو , لیزر فیبری که در صنعت از دو مدل لیزر گازی و جامد منفعت میبرند که‌این لیزرها هم اشکال گوناگونی دارا هستند که در میان آن ها بیشترین کاربرد را CO2 دارااست که برای برش و حکاکی گونه های مواد همچون پلکسی گلاس , چوب , شیشه و پارچه مورد به کار گیری قرار می گیرد دستگاه برش لیزر CNC نیز دربرگیرنده دو نصیب برش لیزری فلزات و برش لیزری غیرفلزات می باشد , این دستگاه‌ها به یاری رایانه و بوسیله لیزری که از آن ها تشعشع می گردد کارهایی از قبیل برش لیزری , حک لیزری و بقیه موردها را با سرعت و توجه بالایی انجام می دهند .

 

روش عمل دستگاه لیزر :

 

دستگاه برش و حکاکی لیزری , پباده سازی و عملیات برش را با امداد رایانه انجام می دهد . بعد از فراهم سازی و رسم طرح بوسیله قابل انعطاف افزارهایی همچون کورل یا این که اتوکد , دستگاه لیزر بوسیله گاز که به طور معمول از جور دی اکسید کربن هست مبادرت به ساخت لیزر میکند آن گاه تیوپ لیزر در سمت جلو و عقب جنبش می‌نماید و بعداز تقویت شدن روزنه‌ی تیوپ , لیزر از آن بیرون می گردد و توسط لنز به نقطه مدنظر در طرح تابیده و برش انجام میپذیرد .

 

لیزری که دستگاه برش و حکاکی لیزری از خویش منعکس مینماید از فوتون درست شده شده‌است که بوسیله بعضا از مواد همچون آلیاژ مس و آلومینیوم منعکس شدن پیدا می نماید . این مواد علاوه بر منعکس نمودن لیزر , رسانای گرمایی نیز می‌باشند و گرما را در تراز خویش می‌گسترانند و به همین بهانه لیزر به نیکی در محل مدنظر منعکس می‌گردد . لیزر مورد به کار گیری در دستگاه لیزر قطر یک میلی‌متر دارااست .

 

کاربردهای دستگاه برش و حکاکی لیزری و حکاکی لیزر

 

1 . کاربردهای برش ليزري :

 

برش لیزر پلكسي گلاس : يكي از مواردي كه دستگاه‌هاي ليزر به خوبي آن را برش مي‌دهند پلكسي گلاس است . پلکسی گلاس به خاطر زيبايي , پایداری , سبكي و شفافيت در سال‌هاي اخير در زمينه‌هاي متعدد كاربردهاي متنوعي پيدا كرده است .

 

برش ليزري چوب : در حوزه‌هاي هنري نياز به برش دقيق و پيچيده چوب است كه چنين كاري با ابزارهاي سنتي و متعارف مقدور نيست . در اين جور مورد ها مي‌توان از دستگاه‌هاي برش ليزري بهره مند شد .

 

برش لیزر چرم و پارچه با ليزر : با به کارگیری از دستگاه‌هاي ليزر مي‌توان طرح‌هاي بسيار پيچيده را روی چرم و پارچه برش اعطا کرد .

 

برش لاستيك و توليد واشر : برش ورقه‌هاي لاستيكي در صنايع مختلفي موجود هست . پیش از اینها , براي برش در مقادیر بالا از قالب‌هاي فلزي به کار گیری مي‌شد . طراحي و ساخت قالب فراوان وقت گیر بود . ولی با به کارگیری از دستگاه‌هاي برش ليزري مي‌توان با سرعت فراوان بالا طرح اوليه را به متاع دلخواه تبديل نمود .

 

برش و سوراخكاري بردهاي مدار چاپی : در روش‌هاي سنتي براي برش و سوراخكاري بردهاي الكترونيكي از دستگاه‌هاي مكانيكي CNC به کارگیری مي‌شود . براي انجام كارهاي مذكور از دستگاه‌هاي برش و سوراخكاري ليزري نيز مي‌توان استفاده کرد .

 

برش ليزري كاغذ و مقوا : در روش‌هاي سنتي براي برش طرح‌هاي پيچيده بر روي كاغذ و مقوا از قيچي يا قالب‌هاي فلزي به کار گیری مي‌شود . در صورت به کار گیری از قيچي , سرعت كار پايين است و نمي‌توان كاغذ و مقوا را به صورت ظريفي برش اعطا کرد . دستگاه‌هاي ليزر توانايي برش هر جور كاغذ و مقوا را با نازکی بالا داراست .

کاربردهای حكاكي لیزری :

 

حكاكي روي پلكسي گلاس : يکي از موادي که دستگاه‌هاي ليزري به خوبي روی آن حکاکي ايجاد مي‌کنند پلکسي گلاس است .

 

حكاكي روي چوب : چوب از جمله موادي است كه موردها كاربرد وسيعی در زمينه‌هاي صنعتي


موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 6 خرداد 1399ساعت 15:54 توسط الهه ملکی | تعداد بازديد : 191 | |