تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
چاپ پارچه چیست؟

چاپ روی پارچه سام

مرکز تخصصی چاپ پارچه در تهران

چاپ پارچه چیست؟

 

چاپ پارچه چیست؟

در چاپ پارچه که به سابلیمیشن پر اسم و رسم است می توان بر روی گونه های ‏پارچه در بعد ها کوچک و بزرگ طرح ها و تصاویر متبوع را چاپ کرد . ‏ منفعت مندی از طرح و نقش و تصاویر دیدنی بر روی پارچه ها همواره مورد علاقه ایجاد کنندگان و مصرف ‏کنندگان پارچه و صنعت های مربوط به آن , مانند پوشاک و میدان تبلیغات , بوده است . ‏

 

در دستگاه های چاپ دیجیتال قابلیت چاپ گونه های تصاویر , نقوش و طرح ها بر روی پارچه آماده است .

 

پارچه های مطلوب برای ‏چاپ دیجیتال پارچه هایی میباشند که دارنده درصد پلی استر بالا ( دست‌کم 70 درصد ) و رنگ های روشن ‏باشند . ‏

 

در‌این دستگاهها چاپ پارچه کیفیت بالا کیفیت خوب ‏در رنگ و رزولوشن صورت می‌گیرد و چه بسا چاپ عکس باکیفیت کیفیت عالی نیز در‌این این‌راه قابلیت و امکان پذیر است .

fabric printing 

‏معمولا پیش از انجام عملیات چاپ روی پارچه , کیفیت چاپ بر روی مثال پارچه آزمایش میشود . ‏

 

چاپ روی پارچه برای اشکال خرقه , پرده , گلیم های منحصر , و تحت عنوان مدیای تبلیغی در بیلبردها , ‏لایت جعبه تبلیغاتی ها , و دیگر بنا های تبلیغاتی در فضاهای داخلی و فرنگی به عمل می‌رود . ‏

چاپ رول پارچه چیست؟

هزینه چاپ رول با اعتنا به بعدها , متاع صفحه , تیراژ و تعداد رنگ محاسبه می شود .

 

هم اکنون دنیای تازه مجهز به دستگاه های چاپ چهار , پنج و شش رنگ رول , UV تمام خودکار همراه با دایکات و وارنیش بصورت تیم یک پارچه است .

 

دستگاه های پیش از چاپ مشتمل بر دستگاه های ساخت پلیت با شایسته ترین کیفیت ممکن و دستگاه های پس از چاپ مشتمل بر گونه های اسلیتر , ریوایندر و دایکات گروه چاپ برچسب دنیای جدید را جامع تر می‌کند .

چاپ طاقه پارچه

 

این نوع چاپ عموما در ناحیه ساخت پارچه مورد استعمال قرار می‌گیرد . قابلیت و امکان ساخت طرح های مختلف بر روی رول ها موجود هست . تولیدکنندگان پوشاک می‌توانند طرح ها و الگوهای مورد علاقه خویش را به متخصصین این فن بسپارند و ایده مورد علاقه خویش را در عمل بازدید نمایند .

چاپ ساتن پارچه

این مدل چاپ عموما برای تبلیغات پارچه ای , پوشاک از قبیل روسری و مانتو و چاپ بر روی درفش مورد به کارگیری قرار می‌گیرد .

 

پارچه هایی که با این روش چاپ میگردند قابلیت و امکان شستشو دارا هستند .

 

کاربردهای گوناگونی در موضوع چینش , تبلیغات و صنعت های پوشاک داراست . در غایت پارچه های با متاع پالستیک ( پلی استر ) چاپ پذیری بهتری دارا‌هستند .

چاپ مخمل پارچه

یکی دیگر از متریالی که برای چاپ به کارگیری می نمایند مخمل است . این ایده تازه برای دکورا سیون داخلی , کوسن , رومبلی و تبلیغات پارچه ای دوچندان پرطرفدار شده‌است . این نوع چاپ پارچه امکان شستشو را دارااست و در صنعت های دستی این ایام فراوان مورد اعتنا قرار گرفته است .

 

یکی دیگر از متریالی که برای چاپ به کار گیری می نمایند مخمل است . این ایده نو برای دکورا سیون داخلی , کوسن , رومبلی و تبلیغات پارچه ای دوچندان پرطرفدار شده‌است . این جور چاپ روی پارچه امکان شستشو را داراست و در صنعت های دستی این روز ها فراوان مورد دقت قرار گرفته است .

از زمان‌های قبلی تا به هم اکنون صنعت نساجی با چاپ گره خورده است . پارچه یکی مواد چاپی همگانی است که چاپ بر روی آن حال به یک تخصص تبدیل شده‌است . روش‌های سنتی چاپ پارچه محدودیت مضاعف متعددی از حیث مدل پارچه مورد به کار گیری , رنگ‌ها و طرح‌های کاربردی , میزان پارچۀ چاپ شده و بخش اعظمی موردها دیگر پیرو داشتند . امروزه البته به لطف ظهور تکنیک‌ها و دستگاه‌های نو , چاپ پارچه وارد عرصۀ جدیدی شده‌است . درحال حاضر قابلیت و امکان چاپ بر روی پارچه‌های گوناگون با رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت و به هر اندازه که متبوع است موجود هست . همین قضیه به طراحان پارچه و خرقه این قابلیت و امکان را می دهد تا طرح‌های موردنظر خویش را بر روی

چاپ پارچه در گذشته

 

 

به طور کلی چاپ بر روی پارچه‌هایی که از متاع الیاف ارگانیک و تصنعی ساخته شده‌اند , از قرن سوم گذشته از تولد ابتکار شده ‌است . آدم در پیشین از روش‌های ابتدایی و سنتی چاپ پارچه برای ساخت طرح‌های جالب در قضیه پارچه استعمال می‌کردند . اساسا شکل‌گیری تکنولوژی چاپ پارچه نیز به همین منظور است . از جمله اولی تکنیک‌هایی که برای چاپ بر روی پارچه به فعالیت گرفته شده‌است , به کارگیری از قالب‌های حکاکی شده مشابه به قالب‌های قلمکاری بوده و غالباً چاپ بر روی پارچۀ ابریشمی و به وسیلۀ رنگ‌های ارگانیک انجام می‌گرفته است . مبنی بر شواهد جان دار از سایر روش‌های سنتی مرسوم در زمینۀ چاپ پارچه در دوران باستان , می‌توان به به کار گیری از طریق نگارگری دستی برای چاپ نقش و نگارهای مختلف بر روی پارچه اشاره نمود .

پارچه با چه روشی چاپ می شود؟

 

در دنیای صنعتی روز جاری چاپ بر روی پارچه براساس گونه فرآورده پارچۀ مورد استعمال , جور طرح و رنگ , دسته مصرف و اندازۀ پارچه با امداد روش‌های نوین و دستگاه‌های توسعه یافته انجام می گردد و محدودیت‌های قبلی را ندارد . در پی بعضا از روش‌های پر کاربرد سنتی و نو چاپ پارچه معرفی شده‌اند .

چاپ پارچه با قالب ( Block Printing )

 

چاپ قالبی یک روش چاپ سنتی است که در آن یک قالب از چوب , لاستیک , اسفنج یا این که فلز به صورت یک طرح پررنگ ( معمولاً با به کارگیری از یک دستگاه برش و حکاکی لیزری یا این که با دست ) ساخته میگردد , آن گاه با رنگی کردن قالب , طرح موردنظر روی پارچه چاپ میگردد . چهت نیل به الگوی موردنظر ممکن است چاپ یکسری توشه تکرار شود .

چاپ پارچه با اسکرین ( Screen Printing )

 

این روش به یک ورقه نیاز دارااست که متشکل از یک فریم با پارچه باریک توری است که به صورت سفت بر روی آن کشیده شده ‌است . الگوی موردنظر به وسیله شابلون یا این که به صورت حک شده روی خویش ورقه و با استعمال از یک ورقه برای هر رنگ به تراز پارچه منتقل می شود . به‌این صورت که رنگ روی صفحۀ فراهم شده ریخته میشود و از روش منافذ آن بر روی پارچه روان می شود و به وسیلۀ یک ابزار اختصاصی مشابه به کاردک روی کل تراز عمل پخش می شود .

چاپ پارچه با غلتک ( Roller Printing )

 

چاپ غلتکی روش صنعتی برای شغل های چاپی بزرگ است ; طرح‌های متفاوت بر روی غلتک‌های فلزی حکاکی میگردند و این غلتک‌ها رنگ موردنیاز را بر روی تراز پارچه اعمال میکنند . همانند چاپ اسکرین , در‌این روش هم یک غلتک برای هر رنگ ما یحتاج است ; براین اساس این روش برای چاپ در اندازه کم فراوان گران است , ولی برای چاپ در حجم مضاعف می تواند مقرون‌به‌صرفه باشد , زیرا قابلیت چاپ صدها متر در هر دقیقه موجود است .

چاپ پارچه با انتقال ( Transfer Printing )

 

روش فعالیت در‌این مدل چاپ این چنین است که طرح و رنگ انتخابی ابتدا روی برگه اعمال شده , آن‌گاه با به کار گیری از حرارت و فعالیت تبخیر و با یاری سیلندرهای متفاوت , طرح به پارچه منتقل می‌گردد . این مدل چاپ برای پارچه‌های تصنعی مطلوب است به دلیل آن که به رنگ‌ها جلوۀ بیشتری میدهد .

چاپ پارچه با ر شابلون یا این که استنسیل ( Stencilling )

 

شابلون‌های به عمل رفته در‌این روش از مقوا , طلق و فلز ساخته میشوند ; یعنی طرح در قالب شابلون مهیا شده و آن‌گاه روی نصیب در لحاظ گرفته شده از پارچه قرار داده می‌گردد , و در غایت رنگ به وسیلۀ قلم‌مو , اسفنج و یا این که اسپری روی مرحله عمل پخش می گردد . چهت نیل به طرح پایانی ممکن است هر شابلون یک سری توشه استعمال شود . امروزه برای اعتنا بیشتر در برش شابلون , از دستگاه‌های برش کامپیوتری به کارگیری می نمایند .

چاپ دیجیتال پارچه ( Digital Printing )

 

این روش از جدیدترین و سریع‌ترین روش‌ها برای چاپ روی پارچه است که در آن طرح به حالت دیجیتالی بر روی متریال پارچه چاپ می شود.


موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 6 خرداد 1399ساعت 16:02 توسط الهه ملکی | تعداد بازديد : 246 | |